پرشین ثبت

ثبت تغییرات | تغییرات شرکت | درخواست تغییرات شرکت | صورتجلسه تغییرات | درخواست تغییرات | استعلام آخرین تغییرات شرکت | هزینه ثبت تغییرات شرکت

تغییرات شرکت | ثبت تغییرات

در هنگام ثبت شرکت ها اعم از شرکتهای سهامی و شرکت با مسئولیت محدود و … اوراق مهم شرکت که تمام قوانین، شرح فعالیت ها، نحوه تقسیم سود و زیان و در نهایت تمامی اطلاعات شرکت در آن درج گردیده و به امضا اشخاص ذیصلاح شرکت رسیده باشد، پس از تایید از مرجع ثبت شرکتها در محل قانونی شرکت نگهداری شده و در صورت لزوم به استناد مواد مندرج در هریک از اوراق اساسنامه، اظهارنامه(تقاضانامه)، صورتجلسه و … تصمیم گیری میشود که هر گونه تغییر در مندرجات موجود و تمدید مدت تصدی اعضا و … تحت عنوان صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت قابل انجام است.

 

بیشتر بدانید:

شرکتهای سهامی

در این گونه شرکتها باتوجه به محدود بودن مدت تصدی اعضا هیئت مدیره (2 سال) و بازرسین (1 سال) و تصویب تراز های سالانه، هر شرکت سهامی موظف به برگزاری جلسات مربوطه و ثبت صورتجلسات فوق در اداره ثبت شرکتها می باشد. در این صورت طبق قوانین و ضوابط موجود، پس از تنظیم صورتجلسات توسط متخصصین مربوطه در حوزه ثبتی اقدام به ثبت اینترنتی درخواست فوق از پایگاه اینترنتی سازمان به نشانی sherkat.ssaa.ir نموده و مدارک مربوطه از جمله (صورتجلسات در دو نسخه امضا شده) ، وکالتنامه (در صورت وجود وکیل)، مجوزهای موجود (درصورت مجوزی بودن شرکت) و رسیدهای پذیرش اینترنتی از طریق پست به اداره ثبت شرکتها ارسال میگردد و پس از تایید توسط کارشناسان ، اقدام به دریافت آگهی ثبت تغییرات شرکت مینماییم.
لازم به ذکر است در خصوص تشکیل مجامع در صورتجلسات فوق ارائه لیست سهامداران حاضر در جلسه و تعیین هیئت رئیسه باتوجه به ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت الزامی است.

صورتجلسات سهامی خاص

 

 

شرکتهای با مسئولیت محدود / نسبی / تضامنی و موسسات

این گونه شرکتها(موسسات) محدودیتی برای مدت تصدی اعضا ندارد و باتوجه به عدم وجود بازرسین به طبع از تمدید یک ساله نیز محروم می باشد. بنابراین ثبت تغییرات شرکت مربوطه در شرک فوق اختیاری بوده و باتوجه به تصمیمات مجمع و یا هیئت مدیره صورت می پذیرد که تمامی مراحل اینترنتی مشابه با شرکتهای سهامی بوده لیکن شرکتهای مسئولیت محدودی که تعداد اعضا آن از 12 نفر کمتر باشند نیاز به تشکیل هیئت رئیسه ندارند اما در صورت 12 نفره بودن و یا بیشتر، برای اینگونه شرکتها نیز هیئت رئیسه متشکل از رئیس جلسه ، ناظر اول ، ناظر دوم و منشی تعیین میگردد.

صورتجلسات با مسئولیت محدود

 

صورتجلسات شرکت نسبی

 

صورتجلسات شرکت تضامنی

 

مدارک موردنیاز برای ثبت تغییرات شرکت

صورتجلسات در دو نسخه امضا شده، وکالتنامه (در صورت وجود وکیل)، مجوزهای موجود (درصورت مجوزی بودن شرکت و یا موسسه) و رسیدهای پذیرش اینترنتی

 

همچنین بخوانید:

اخذ کارت بازرگانی

 

نکته مهم: 

1- در صورت مجوزی بودن شرکتها و موسسات هر گونه تغییرات شرکت درخواستی باید به تایید وزارت خانه مربوطه برسد و ذیل تمام صورتجلسات ممهور به مهر ارگان مربوطه گردد.

2- برای اموری مانند اخذ کارت بازرگانی، ثبت لوگو ، اخذ کداقتصادی ارائه آخرین تغییرات هیات مدیره، حق امضا و تغییر آدرس حسب مورد الزامی است.

 

از همراهیتان متشکریم

گروه مشاوران حقوقی پرشین ثبت ارائه دهنده خدمات ثبتی و حقوقی به متقاضیان در کوتاه ترین زمان می باشد، رضایت متقاضیان محترم، مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما از افتخارات این مجموعه می باشد.

راه های ارتباطی ما:

شماره تماس:

  • 09120330282
  • 02188594273

آدرس وبسایت:  www.persiansabt.com

پست الکترونیکی:  info@persiansabt.com

تغییرات شرکت | ثبت تغییرات
5 (100%) 1 vote[s]
بازگشت به بالای صفحه
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟