لوگو پرشین ثبت

ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا و پایتخت آن شهر رم است. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آنها ایتالیایی است. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپاست و دارای آب و هوایی معتدل است. اقتصاد ایتالیا پیشرفته بوده و مهمترین صنایع آن، فلزکاری، ماشین آلات، شیمیایی، موادغذایی، منسوجات و البسه، هواپیمایی الکتریکی و کشتی سازی است. کسب و کار در کشور ایتالیا به صورتهای مختلف می باشد و یکی از راه های مهم برای اقامت در آن کشور، ثبت شرکت در ایتالیا است.

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا

 • باتوجه به اینکه ایتالیا از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند بهترین گزینه برای ثبت شرکت است و می توانید در آنجا و سایر کشورهای اروپایی حساب باز کنید
 • در مناطقی که آمار بیکاری بالا است به مدت ده سال دارای معافیت مالیاتی می باشد
 • کمک مالی تا 50 درصد از هزینه های شرکت توسط دولت ایتالیا
 • ارائه وام با بهره کم برای صادرات کالا
 • مالیات در این کشور 23% می باشد

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایتالیا

 1. مدارک تشخیص هویت اشخاص
 2. گواهی ثبت شرکت مادر
 3. اساسنامه و ترجمه آن به زبان ایتالیایی
 4. کدمالیاتی ایتالیایی و سند هویت
 5. ترجمه قبض تلفن
 6. تعیین نام شرکت
 7. انتخاب موضوع فعالیت شرکت
 8. انتخاب محل فعالیت شرکت
 9. واریز سرمایه اولیه به بانک ایتالیا که در این خصوص حضور مدیرعامل در ایتالیا الزامی است

  

نحوه ایجاد شرکت در کشور ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا تحت قوانین اتاق بازرگانی است. ثبت شرکت در ایتالیا می تواند هم بصورت الکترونیکی باشد و هم بطور مستقیم به تشکیلات ثبت ایتالیا و ارائه اسناد ضروری انجام شود که شامل درخواست فرم ثبت، شرکت نامه، اساسنامه شرکت، فهرستی از نام ها و آدرس های اعضا و سهامداران، میزان مالیات بر ارزش افزوده، میزان معین مالیات و بیمه های لازم است.

در خواست الکترونیکی از طریق پورتال متعلق به اتاق بازرگانی InfoCamere ثبت می شود. پس از ثبت شرکت شما می توانید ثبت لوگو اروپایی انجام دهید و دارای برند اروپایی باشید.

در ایتالیا اطلاعات مربوط به شرکتها برای عموم قابل دسترسی است و هر شخص می تواند به اطلاعات مورد نیاز درخصوص شرکت های ایتالیایی دست یابد و از آن آگاهی پیدا کند.

 

بیشتر بدانید:

ثبت شرکت در سوئد

 

انواع شرکتها در کشور ایتالیا

 • شرکت با مسئولیت محدود

پرطرفدار ترین نوع شرکت در ایتالیا می باشد که به حداقل 10.000 یورو سرمایه برای ثبت آن نیاز است و محدودیتی برای تعداد سهامدار وجود ندارد و به صورت سالانه حسابرسی خواهد شد.

25 درصد سرمایه باید درحساب بانکی ایتالیا واریز گردد و اگر یک نفر موسس شرکت باشد، سرمایه باید به صورت کامل پرداخت شود.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک مدیر نیاز است و سهامداران بر اساس سهم شان مسئولیت پرداخت دیون را دارند. این شرکت ها نمی توانند در بورس شرکت کنند.

 

 • شرکت های سهامی عام

برای انجام تجارت های بزرگ اقدام به ثبت شرکت سهامی عام می نمایند و برای ثبت به حداقل یک مدیر  نیاز است و محدودیت حداکثری وجود ندارد و سرمایه اولیه آن حداقل 50 هزار یورو می باشد. این شرکت ها می توانند در بازار بورس شرکت کنند و 25 درصد سرمایه باید در حساب بانکی در ایتالیا سپرده شود.

 

 • طرفیت و مشارکت کلی

در این نوع شرکت ها دو شخص حقیقی و یا دو شخص حقوقی با هم قراردادی تحت نام یک شرکت امضا می کنند که به سرمایه نیازی نیست و همه اعضا دارای مسئولیت کامل هستند به عبارتی یک مشارکت کلی وجود دارد.

 

 • مشارکت محدود

شرط اصلی آن مانند مشارک کلی است اما حداقل یک نفر دارای مسئولیت محدود است و طرف دیگر در قبال شرکت مسئولیت و تعهد کامل دارد.

 

 • مشارکت محدود به واسطه سهام

دو یا چند نفر با یکدیگر متحد می شوند و مانند مشارکت محدود یک طرف عضو محدود و یک طرف عضو کلی است.

 

 • شعبه ها

ایجاد شعبه در ایتالیا برای ادامه حیات حقوقی شرکت مادر است و نمی توان شعبه را به عنوان یک واحد حقوقی مستقل در نظر گرفت و آن را ثبت کرد. همه مسئولیت ها با شبعه مادر است و سرمایه ضروری نیز از سوی شرکت مادر فراهم می شود و در مقابل محضر و اداره ثبت انجام می شود مگر آنکخ اقدام به تاسیس شعبه مستقل نمایند که هیچ مسئولیتی در برابر شرکت اصلی ندارد و به عنوان یک واحد مستقل تصمیمات خود را می گیرد.

یک شعبه مستقل می تواند در قالب شرکت با مسئولیت محدود ثبت شود و حتی در بازار سهام نیز به ثبت برسد.

  

مدارک مورد نیاز ثبت شعبه در کشور ایتالیا

 • نامه تصمیم به احداث شعبه
 • نوع فعالیت
 • مدارک هویتی اشخاص شرکت اصلی و شعبه آن
 • گواهینامه ثبت شرکت خارجی
 • مدارک در خصوص توافق احداث شعبه
 • شماره مالیات بر ارزش افزوده
 • کدمالیاتی مدیر شعبه
 • کپی پاسپورت مدیر شعبه

  

وظایف شعبه شرکت در ایتالیا

 1. صورت حساب ها را صادر کند
 2. کارمندان را خود استخدام کند
 3. فعالیت های تجاری تحت نام شرکت خارجی انجام دهد

مدت زمان ثبت شرکت در ایتالیا

مدت زمان ثبت شرکت تقریبا دو هفته می باشد. تمامی تغییرات مربوط به شرکت باید به بخش ثبت تجارت ایتالیا Italian Trade Register  چه از طریق ملاقات در دفتر این شرکت و یا از طریق ایمیل به ثبت می رسد.

خرید شرکت آماده در ایتالیا:

افراد می توانند به جای صرف وقت برای ثبت شرکت و یا شعبه در ایتالیا اقدام به خرید شرکت دارای سوابق مثبت نمایند که آینده فعالیت آنها تضمین گردد و بتوانند از اعتبار سالهای قبل شرکت بهره مند گردند که سبب تسهیل در اموری دارد که سابقه شرکت مد نظر اشخاص ثالث قرار گرفته باشد.

میتوان نام شرکت خریداری شده و اعضا آن را تغییر داد و ذیل اوراق شرکت را امضا نمود.

انتقال سهام از سهامداران قبلی شرکت در محضر انجام می گیرد

 

همچنین بخوانید:

ثبت شرکت در اسپانیا

  

از همراهیتان متشکریم

گروه مشاوران حقوقی پرشین ثبت ارائه دهنده خدمات ثبتی و حقوقی به متقاضیان در کوتاه ترین زمان می باشد، رضایت متقاضیان محترم، مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما از افتخارات این مجموعه می باشد.

راه های ارتباطی ما:

شماره تماس:

 • 09120330282
 • 02188594273

آدرس وبسایت:  www.persiansabt.com

پست الکترونیکی:  info@persiansabt.com

شروع گفتگو
سلام! چطور میتونم کمکتون کنم؟