لوگو پرشین ثبت

پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر

هر شخص اعم از حقیقی و حقوقی برای تشکیل پرونده مالیاتی و ارائه گزارش کارکرد خویش به اداره دارائی ملزم به پلمپ دفاتر می باشد که این امر درخصوص هر شخص حقوقی (شرکتها و موسسات غیرتجاری) ثبت شده در اداره ثبت شرکتها الزامی است.

هر شخص موظف است بر اساس سال مالی (به طور معمول از اول فروردین هرسال تا پایان اسفند همان سال) هرساله اقدام به پلمپ دفاتر کل و روزنامه نماید، دفتر روزنامه مربوط به فعالیت روزانه تاجر است که می بایست درآن تمامی دیون مطالبات و فعالیت های تجاری و بازرگانی خود را درج نماید، در دفتر کل باید فعالیت های مندرج در دفتر روزنامه را به طور خلاصه و لااقل هفته ای یکبار وارد صفحه مخصوص خود در دفتر کل نماید.

در پایان هر سال مالی هم شرکت باید این دفترها را به اداره مالیات تحویل دهد. حتی اگر فعالیتی نداشته باشد و دفتر سفید باشد.

کلیه معاملات و صادرات و واردات در دفاتر مذکور باید به ترتیب تاریخ در صفحات مخصوص نوشته شود و برای جلوگیری از خط خوردگی بهتر است در ابتدا اطلاعات به صورت چرک نویس یادداشت گردد و سپس به دفاتر مذکور انتقال داده شود.

نکته 1: در صورتیکه کارکرد زیادی دارید برای جلوگیری از پلمپ مجدد دفاتر در انتخاب تعداد و یا میزان برگهای دفتر (50 تا 200 برگ) دقت فرمایید.

بیشتر بدانید:

مالیات بر ارزش افزوده

 

اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای ثبت پلمپ دفاتر اشخاص حقوقی

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل و کلیه اعضا هیئت مدیره
 2. روزنامه تاسیس
 3. روزنامه اخرین تغییرات (آدرس، هیئت مدیره، حق امضا)
 4. مهر شرکت
 5. آدرس و کدپستی شرکت
 6. ایمیل شرکت
 7. شماره همراه و ثابت
 8. تعیین میزان برگ و تعداد دفاتر
 9. تعیین سال مالی (بر اساس اساسنامه)

اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای ثبت پلمپ دفاتر اشخاص حقیقی

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل
 2. تعیین نام تجارتخانه مربوطه
 3. مهر تجارتخانه
 4. آدرس و کدپستی
 5. ایمیل
 6. شماره همراه و ثابت
 7. تعیین میزان برگ و تعداد دفاتر
 8. تعیین سال مالی

همچنین بخوانید:

اخذ پروانه بهره برداری

نحوه ثبت پلمپ دفاتر

با مراجعه به سایت ثبت شرکتها در قسمت ثبت اظهارنامه پلمپ دفاتر، ابتدا کلیه اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق و صحیح وارد نمایید و پس از ثبت نهایی درخواست از فرمهای موجود پرینت گرفته و قسمتهای مربوطه را امضا و مهر می نمایید، سپس باتوجه به مدارک خواسته شده اعم از کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل، روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات، اقدام به ارسال مدارک از طریق پست به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری می نمایید.

پس از ارسال مدارک و درج بارکد پستی در بخشهای موجود، در صورت تایید اطلاعات اقدام به پرداخت وجه نموده و سپس دفاتر به نشانی مرکز اصلی ارسال می گردد.

در پایان هر سال مالی هم شرکت باید این دفترها را به اداره مالیات تحویل دهد. حتی اگر فعالیتی نداشته باشد و دفتر سفید باشد.

 

نکات مهم در خصوص ثبت پلمپ دفاتر

 1. هرگونه مغایرت در اطلاعات منجر به رد درخواست می گردد
 2. در صورت تغییر واحد ثبتی، می بایست پلمپ دفاتر در واحد جدید اقدام گردد
 3. در صورت عدم پلمپ دفاتر در زمان مقرر، شخص مشمول جریمه مالیاتی خواهد بود
 4. در پایان هر سال مالی هم شرکت باید این دفترها را به اداره مالیات تحویل دهد. حتی اگر فعالیتی نداشته باشد و دفتر سفید باشد
 5. در صورتیکه متقاضی می خواهد اقدام به دریافت کارت بازرگانی، کداقتصادی و ثبت لوگو نماید، پلمپ دفاتر و مالیات بر ارزش افزوده از اقدامات اساسی و مهم این امر می باشد

 

از همراهیتان متشکریم

گروه مشاوران حقوقی پرشین ثبت ارائه دهنده خدمات ثبتی و حقوقی به متقاضیان در کوتاه ترین زمان می باشد، رضایت متقاضیان محترم، مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما از افتخارات این مجموعه می باشد.
راه های ارتباطی ما:

شماره تماس:

 • 09120330282
 • 02188594273

آدرس وبسایت

پست الکترونیکی:

شروع گفتگو
سلام! چطور میتونم کمکتون کنم؟